Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı diş yapılarının gelişimsel ve kazanılmış hastalıkları nedeniyle görülebilen form bozukluklarının teşhisi, tedavisi ve yapılan tedavilerin uzun dönem sağlıklı olması ile ilgilenir. Bu şekil bozukluklarını düzeltmek, restore etmek, dişin fonksiyon ve estetiğini yeniden kazandırmak için koruyucu diş hekimliği prensipleri esas alınır.

Restoratif diş hekimliği, çürük bilimi, koruyucu diş hekimliği ve estetik diş hekimliği alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

Klinikte; erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif (koruyucu) tedavi yaklaşımları, kompozit ve amalgam restorasyonlar, uygun olduğu takdirde dişlerin bütünüyle restore edilmesi yerine doku kaybının giderilmesini sağlayan inley ve onley restorasyonlar, döküm ve fiber post/kor uygulamaları, canlı veya cansız renk değiştirmiş dişlerin beyazlatması, kompozit ve seramik ön bölge lamina veneer restorasyonlar yapılmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı kliniğinde güncel malzemeler, cihazlar ve tedavi yöntemleri kullanılarak, modern ve yüksek kalitede bir sağlık hizmeti sunmak hedeflenmektedir.